Książki od Alicji Sinickiej

Posted on

15 kwietnia 1987 roku w Strzelinie na świat przyszła Alicja Sinicka – jedna z najlepszych autorek młodego pokolenia, która to zadebiutowała na rynku literackim w 2015 roku. Od tej pory jej książki dosłownie sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a jej sympatycy nie mogą doczekać się kolejnych powieści, gdzie nie brakuje elementów grozy, tajemnicy oraz wątków romansowych. Alicja Sincka wie jak zbudować napięcie. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak pisać, aby czytelnik nie chciał tak szybko odłożyć jej książek na półkę. Dowodem na to może być książka pt. Będziesz tego żałować. Uwikłane. Tom 1 z księgarni internetowej taniaksiazka.pl oraz “Obserwatorka”.

“Będziesz tego żałować. Uwikłane. Tom 1”

Iga od pewnego czasu żyje w wielkim strachu. A to wszystko za sprawą brutalnej napaści na jej przyjaciółkę. Iga jakoś tak sobie to wszystko zakodowała, że ma cały czas obawy, iż ktoś się na nią czai, obserwuje ją. Psychika kobiety jest już na wykończeniu, dlatego bohaterka bardzo chce to zmienić. Szuka takiego miejsca, gdzie naprawdę będzie mogła poczuć się bezpieczna. Dużo bezpieczeństwa zapewnia głośno reklamowa Osiedle Marzeń. Idealne miejsce dla niej. Wszystko jest takie piękne i eleganckie, a do tego nadzorowane z każdej możliwie strony. Aby tam zamieszkać, należy zaakceptować tylko kilka zasad. Iga robi to z wielką przyjemnością. Czego nie robi się dla bezpieczeństwa. Dlatego, aby móc w końcu żyć spokojnie. Tylko, że kilka tygodni po tym, jak kobieta wprowadza się do upragnionego domu, pojawiają się zupełnie nowe, nieco bardziej specyficzne zasady. Iga dowiaduje się, że nie wszystko jest tak piękne, jak być powinno, a do tego już niedługo będzie musiała walczyć o przetrwanie.

“Obserwatorka”

Iza i Arek przyjaźnili się, kiedy byli dziećmi. Pomimo tego, że obydwoje pochodzili z różnych środowisk, to bardzo dobrze się rozumieli. Tylko, że po wielu latach, ścieżki obojga rozeszły się. Teraz są dla siebie praktycznie jak obcy ludzie. Doktor Arkadiusz ukończył studia i pracuje w szpitalu. Na co dzień ma dużo pracy, dzięki czemu może zapomnieć o tym, że w wypadku stracił ukochaną osobę. Pewnego dnia, na dyżurze, zajmuje się ciężko pobitą pacjentką. Wśród wielu ran jakimś cudem udaje mu się rozpoznać swoja eks przyjaciółkę. Iza również cieszy się, że trafiła na Arka. Przyjaźń odżywa, a wraz z nią miłość. Oboje powoli zbliżają się do siebie. Po pewnym czasie Iza zaczyna otrzymywać niepokojące wiadomości. Ktoś zaczyna ją nękać. Czy to możliwe, że komuś przeszkadza jej szczęście i Arka?